Aktualizace firmwaru CID displejů – nová Startup / Shutdown loga

Po více než sedmi letech jsem více méně náhodou narazil na nástroje používané k modifikaci firmwaru displejů CID/GID, které jsem vymyslel a naprogramoval pro potřeby jejich kompletní české a slovenské lokalizace. Mimo jiné jsem vytvořil nástroj na vyhledávání a dekódování piktogramů; loga zobrazovaná při zapnutí (Startup) a vypnutí (Shutdown) barevného displeje se mi ale v minulosti dekódovat nepodařilo.

Asi díky nějakému sentimentu se zrodila myšlenka, zda-li by nešlo věc dotáhnout do konce – dekódovat všechny loga uložená ve firmwaru barevných displejů CID. A světe div se, dílo se podařilo… a to prosím nebyl konec. Někteří majitelé vozů OPEL a VAUXHALL, převážně variant OPC a VXR, by rádi na svých displejích viděli elegantní OPC a VXR loga. Nutno přiznat, že originální OPC a VXR loga OPEL/VAUXHALL pěkně odfláknul. Nezbylo mi tedy nic jiného, než se zase nějaký ten týden zavírat ve své pracovně a vymýšlet, programovat a zkoušet další nástroje na kódování nových log a jejich programování do displejů CID.

Standardní Startup a Shutdown loga CID displejů vozů OPEL, VAUXHALL, CHEVROLET a HOLDEN

Dnes již mohu zákazníkům nabídnout aktualizaci firmwaru barevných displejů CID výrobce Siemens VDO z FW verzí CE55, CE59 GM platformy Epsilon a CD55, CD59 GM platformy Delta na verze CE83, resp. CD83 s novým animovaným OPC nebo VXR logem. Kromě nových log zákazník získá rozšířené zobrazení údajů palubního počítače – místo dvou řádků s aktuální spotřebou a dojezdem se po aktualizaci firmwaru zobrazuje aktuální, průměrná spotřeba a dojezd. Já vím, je to maličkost, ale potěší… a aby té radosti bylo více, nabízím tento upgrade všem uživatelům PepaS.cz produktů zdarma.

Návrh animovaných Startup a Shutdown log displejů CID vozů OPEL OPC a VAUXHALL VXR

Video – animovaná Startup a Shutdown loga OPEL OPC a VAUXHALL VXR

Nezapomeňte si prosím na YouTube přehrávači nastavit HD rozlišení pro lepší kvalitu zobrazení přehrávaného videa.

Ukázka animovaného Startup a nového Shutdown loga OPEL OPC Ukázka animovaného Startup a nového Shutdown loga VAUXHALL VXR
Publikováno: