Čeština pro rádia CD400 vozů OPEL Astra-J, Insignia, Meriva-B a Zafira-C

Když v roce 2009 OPEL přišel se zbrusu novým modelem Insignia, udělal vůči českým zákazníkům v té době nevídaně vstřícné gesto – od výroby nabídnul češtinu pro modely s navigacemi. Toto gesto se velmi rychle dostalo do širokého podvědomí budoucích zákazníků a vznikl dojem, že všechny nové modely OPEL již umí česky. Bohužel ale toto neplatilo pro modely bez navigací, tedy pro vozy vybavené rádii BOSCH řady CD300 a CD400. Vozy OPEL Astra-J, Insignia, Meriva-B a Zafira-C, vyráběné do léta 2014, byly vybavovány rádii BOSCH CD300 a CD400 nepodporujícími volbu českého jazyka.

Logicky tedy přišla na pořad dne otázka, zda-li by s tímto šlo něco dělat. Původně jsem tuto otázku chtěl nechat bez povšimnutí, ale stoupající zájem o češtinu pro tyto vozy mne donutil, abych svůj názor změnil. A tak tedy byl zahájen další projekt; první krok je již hotov, na stole stojí laboratorní sestava obsahující všechny potřebné komponenty, kterých se lokalizace bude týkat – grafický displej, rádio CD400, přístrojovou desku a portál mobilního telefonu.

Do nových vozů vyráběných od léta 2014 jsou již osazovány rádia CD400 podporující volbu českého jazyka, tak pevně doufám, že i do starších vozů bude možné češtinu doplnit.

Publikováno: